Římskokatolická farnost - děkanství Česká Třebová

Svatba

K uzavření křesťanského manželství je zapotřebí, aby alespoň jeden ze snoubenců byl pokřtěn v římskokatolické církvi a oba dva chtěli žít hodnoty křesťanského manželství. K bezprostřední pomoci snoubencům ujasnit si, zda se k sobě hodí, slouží příprava snoubenců na manželství.

V naší farnosti se koná vždy od února do června 1x za 14 dnů v neděli odpoledne. Kromě snoubenců se setkání účastní i kněz a přizvaný manželský pár a společně se díváme na manželství z různých úhlů. Každého setkání se účastní jiní manželé, kteří svědčí o svém vztahu a hodnotách manželství a rodiny.

Těžištěm přípravy jsou otázky, které snoubenci dostávají dopředu k promyšlení a vzájemné diskusi. Společná setkání tuto diskuzi prohlubují.

dnes
zítra
pondělí 29. květen 2023
Maxmilián / sv. Maximin (pondělí 8. týdne v mezidobí)