Evropská Unie

• V rámci programu Lidské zdroje a zaměstnanost bylo podpořeno pracovní místo na faře v České Třebové – podrobnější info zde.

Pardubický kraj

• V rámci Programu podpory stavební obnovy a restaurování kulturních památek a drobných objektů památkového charakteru v Pardubickém kraji na rok 2015 bylo podpořeno restaurování oltáře v kapli sv. Cyrila a Metoděje ve Svinné – podrobnější info zde.
  • V rámci Programu podpory stavební obnovy a restaurování kulturních památek a drobných objektů památkového charakteru v Pardubickém kraji na rok 2015 proběhly práce na opravách bočního vchodu a restaurování poprsnice kruchty v kostele sv. Bartoloměje v Semaníně – viz info zde.
  •  V roce 2016 nám Pardubický kraj poskytl finanční podporu ve formě neinvestičních dotací z Programu podpory stavební obnovy a restaurování kulturních památek a drobných objektů památkového charakteru v Pardubickém kraji na rok 2016 na následující projekty:
    • Česká Třebová, kostel sv. Jakuba, zaměření a stavebně historický průzkum (viz zde)
    • Česká Třebová, kostel sv. Jakuba, oprava zvonové stolice (viz zde)
    • Semanín, kostel sv. Bartoloměje, restaurování kruchty (viz zde)
    • Trpík, kaple sv. Anny, restaurování soch dvou andělů (viz zde)
    • Řetová, kostel sv. Marie Magdalény, 1. etapa restaurování varhan (viz zde)
  • V roce 2017 byly s podporou Pardubického kraje (Program podpory stavební obnovy a restaurování kulturních památek a drobných objektů památkového charakteru v Pardubickém kraji na rok 2017) realizovány tyto akce:
    • Česká Třebová, kostel sv. Jakuba, pokračování výměny oken (viz zde)
    • Česká Třebová, restaurování ručně psaného kancionálu (viz zde)
    • Semanín, kostel sv. Bartoloměje, oprava fasády kostela, restaurování pískovcových prvků a omítek, restaurování dedikační desky (viz zde)
    • Řetová, kostel sv. Marie Magdalény, další etapa restaurování varhan (viz zde)

Ministerstvo kultury ČR, Město Česká Třebová

• Díky příspěvku Ministerstva kultury ČR z Programu regenerace městských památkových rezervací a městských památkových zón a díky finanční i administrativní podpoře Města Česká Třebová byla v roce 2015 v rámci projektu „Obnova kostela sv. Jakuba Většího” provedena výměna okna v jihozápadní stěně kostela – více informací a foto zde.
  • V roce 2016 probíhají s podporou Ministerstva kultury ČR (Program regenerace městských památkových rezervací a městských památkových zón) a Města Česká Třebová další práce na projektu „Obnova kostela sv. Jakuba Většího“. Jedná se především o pokračování výměny oken, geodetické zaměření stávajícího stavu kostela a dokončení stavebně historického průzkumu (viz info zde).
  • V roce 2017 přispělo Ministerstvo kultury ČR finanční dotací na další etapu restaurátorských prací na varhanách v kostele sv. M. Magdalény v Řetové (viz info zde).
  • S podporou Města Česká Třebová bylo na podzim roku 2017 opraveno schodiště před kostelem sv. Jakuba Většího v České Třebové (viz foto zde)