březen
úterý
19. 3. 2024
19. 3. 2024
Josef / Slavnost sv. Josefa
Texty: 2Sam 7,4-5a.12-14a.16 // Zl 89(88) // Rim 4,13.16-18.22 // Mt 1,16.18-21.24a
bohoslužba
středa
20. 3. 2024
20. 3. 2024
Společenské akce
Přednáška Jiřího Zajíce o průběhu synodálního hnutí v naší církvi
20:00 - 21:30 |Česká Třebová - fara
20:00 - 21:30 |Česká Třebová - fara
čtvrtek
21. 3. 2024
21. 3. 2024
Radek / bl. Serapion (čtvrtek 5. postního týdne)
Texty: Gn 17,3-9 // Zl 105 // Jan 8,51-59
bohoslužba
17:30 |
Česká Třebová - kaple na faře |
o. A. Grabiec |
kancionál |
Za +Josefa Lněničku a snachu Ilonu
pátek
22. 3. 2024
22. 3. 2024
Leona / sv. Epafrodit (pátek 5. postního týdne)
Texty: Jer 20,10-13 // Zl 18 // Jan 10,31-42
bohoslužba
18:30 |
Česká Třebová - kaple na faře |
o. A. Grabiec |
kancionál |
Za vylitou krev při pocení našeho Pána Ježíše Krista v Getsemanech
sobota
23. 3. 2024
23. 3. 2024
Ivona / sv. Turibius z Mongroveja (sobota 5. postního týdne)
Texty: Ez 37,21-28 // Jer 31 // Jan 11,45-56
bohoslužba
14:00 |
Anenská Studánka - kaple sv. Anny (areál ÚSP) |
o. A. Grabiec |
kancionál | bohoslužba s texty nedělní liturgie |
Intence dle požadavku v místě bohoslužby
bohoslužba
18:00 |
Zhoř - kaple Panny Marie |
o. A. Grabiec |
kancionál | bohoslužba s texty nedělní liturgie |
Intence dle požadavku v místě bohoslužby
Setkání mládeže
Diecézní setkání mládeže - Téma: "Vyprávěli, co viděli na cestě"
celý den |Hradec Králové - Filharmonie
celý den |Hradec Králové - Filharmonie
neděle
24. 3. 2024
24. 3. 2024
Gabriel / sv. Kateřina Švédská (6. neděle postní - Květná neděle)
Texty: Iz 50,4-7 // Zl 22(21) // Flp 2,6-11 // Mk 14,1-15,47
bohoslužba
08:00 |
Dlouhá Třebová - kostel sv. Prokopa |
o. A. Grabiec |
rytmická | Květná neděle |
Za + Jiřího a Marii Markovy
bohoslužba
10:00 |
Česká Třebová - kostel sv. Jakuba |
o. A. Grabiec/ j. D. Stolarik |
rytmická | Květná neděle |
Za živé a zemřelé z rodů Šimkových a Novotných
pondělí
25. 3. 2024
25. 3. 2024
Marián / pondělí Svatého týdne (pondělí Svatého týdne)
Texty: Iz 42,1-7 // Zl 27 // Jan 12,1-11
bohoslužba
16:00 |
Česká Třebová - Dům s pečovatelskou službou (Masarykova) |
o. A. Grabiec |
rytmická |
Za +děti Pavlu, Lucku a Martina
úterý
26. 3. 2024
26. 3. 2024
Emanuel / sv. Kastulus (Haštal) (úterý Svatého týdne)
Texty: Iz 49,1-6 // Zl 71 // Jan 13,21-33.36-38
bohoslužba
08:00 |
Česká Třebová - kaple na faře |
o. A. Grabiec |
kancionál |
Za živé a zemřelé členy Horákovy rodiny a celý rod
čtvrtek
28. 3. 2024
28. 3. 2024
Soňa / Zelený čtvrtek (Zelený čtvrtek)
Texty: Ex 12,1-8.11-14 // Zl 116(115) // 1Kor 11,23-26 // Jan 13,1-15
bohoslužba
18:00 |
Česká Třebová - kostel sv. Jakuba |
o. A. Grabiec |
Zelený čtvrtek Mše na památku Večeře Páně |
pátek
29. 3. 2024
29. 3. 2024
Taďána / Velký pátek (Velký pátek)
Texty: Iz 52,13-53,12 // Zl 31(30) // Zid 4,14-16;5,7-9 // Jan 18,1-19,42
sobota
30. 3. 2024
30. 3. 2024
bohoslužba
neděle
31. 3. 2024
31. 3. 2024
Quido / bl. Balbína (Slavnost Zmrtvýchvstání Páně)
Texty: Sk 10,34a.37-43 // Zl 118(117) // Kol 3,1-4 // Jan 20,1-9
bohoslužba
05:00 |
Česká Třebová - kostel sv. Jakuba |
o. A. Grabiec |
Velikonoční vigilie |
Na úmysly našich farníků
bohoslužba
10:00 |
Česká Třebová - kostel sv. Jakuba |
o. A. Grabiec |
Slavnost Zmrtvýchvstání Páně |
Za + Josefa Řeháka
duben
pondělí
1. 4. 2024
1. 4. 2024
Hugo / sv. Makarius (Blahomír) (pondělí velikonočního oktávu)
Texty: Sk 2,14.22b-33 // Zl 16 // Mt 28,8-15
bohoslužba
11:00 |
Damníkov - kostel sv. Jana Křtitele |
o. A. Grabiec |
kancionál |
Intence dle požadavku v místě bohoslužby
úterý
2. 4. 2024
2. 4. 2024
Erika / sv. František z Pauly (úterý velikonočního oktávu)
Texty: Sk 2,36-41 // Zl 33 // Jan 20,11-18
bohoslužba
08:00 |
Česká Třebová - kaple na faře |
o. A. Grabiec |
kancionál |
Za celou rodinu Královu a uzdravení tchyně
bohoslužba
15:00 |
Česká Třebová - Domov pro seniory (Bezděkov) |
j. D. Stolarik |
tichá | bohoslužba slova | po bohoslužbě návštěva nemocných v domově důchodců |
***
čtvrtek
4. 4. 2024
4. 4. 2024
Ivana / sv. Izidor (čtvrtek velikonočního oktávu)
Texty: Sk 3,11-26 // Zl 8 // Lk 24,35-48
pátek
5. 4. 2024
5. 4. 2024
Miroslava / sv. Vincenc Ferrerský (pátek velikonočního oktávu)
Texty: Sk 4,1-12 // Zl 118 // Jan 21,1-14
bohoslužba
18:30 |
Česká Třebová - kaple na faře |
o. A. Grabiec |
kancionál |
Za živé a zemřelé rodiny Nádvorníkovy a věrné zemřelé
neděle
7. 4. 2024
7. 4. 2024
Heřman, Hermína / sv. Jan Křtitel de la Salle (2. neděle velikonoční)
Texty: Sk 4,32-35 // Zl 118(117) // 1Jan 5, 1-6 // Jan 20,19-31
bohoslužba
09:30 |
Česká Třebová - kostel sv. Jakuba |
o. A. Grabiec |
kancionál |
Za živé a zemřelé členy z rodiny Síčových a Voleských
pondělí
8. 4. 2024
8. 4. 2024
Ema / Slavnost Zvěstování Páně
Texty: Iz 7,10-14 // Zl 40(39) // Zid 10,4-40 // Lk 1,26-38
bohoslužba
16:00 |
Česká Třebová - Dům s pečovatelskou službou (Masarykova) |
o. A. Grabiec |
rytmická |
Za + manžela Františka a za živé a zemřelé z rodiny Burkoňovy
úterý
9. 4. 2024
9. 4. 2024
Dušan / sv. Marie Kleofášova (úterý 2. velikonočního týdne)
Texty: Sk 4,32-37 // Zl 93 // Jan 3,7b-15
bohoslužba
08:00 |
Česká Třebová - kaple na faře |
o. A. Grabiec |
kancionál |
Za dar zdraví a Boží požehnání pro rodinu Boštíkovu
čtvrtek
11. 4. 2024
11. 4. 2024
Izabela / sv. Stanislav (čtvrtek 2. velikonočního týdne)
Texty: Sk 5,27-33 // Zl 34 // Jan 3,31-36
pátek
12. 4. 2024
12. 4. 2024
Julius / sv. Julius (pátek 2. velikonočního týdne)
Texty: Sk 5,34-42 // Zl 27 // Jan 6,1-15
bohoslužba
18:30 |
Česká Třebová - kaple na faře |
o. A. Grabiec |
kancionál |
Za Hanu a Gustava Dolečkovy a za všechny živé a zemřelé z rodiny Dolečkovy a Vimrovy
neděle
14. 4. 2024
14. 4. 2024
Vincenc / sv. Lambert (3. neděle velikonoční)
Texty: Sk 3,13-15.17-19 // Zl 4,2.4.7.9 // 1Jan 2,1-5a // Lk 24,35-48
bohoslužba
09:30 |
Česká Třebová - kostel sv. Jakuba |
o. A. Grabiec |
kancionál |
Za živé i zemřelé z rodin Pešinových a Kutzerových
bohoslužba
11:00 |
Česká Třebová - kostel sv. Jakuba |
o. A. Grabiec |
rytmická | bohoslužba pro rodiny s dětmi a mládež |
Za živé i zemřelé z rodin Pešinových a Kutzerových
pondělí
15. 4. 2024
15. 4. 2024
Anastázie / sv. Anastázie (pondělí 3. velikonočního týdne)
Texty: Sk 6,8-15 // Zl 119 // Jan 6,22-29
bohoslužba
15:30 |
Česká Třebová - Domov pro seniory (Bezděkov) |
o. A. Grabiec |
tichá |
Za + Petra Rybku, Alžbětu Kovářovou, Aloise Kováře, Františku Slezákovou, Josefa Rybína a manžele Mnislavu a Jiřího Váňovy, Vlastu a Jaroslava Jankelovy, Miladu a Antonína Fedrselovy a věrné zemřelé
úterý
16. 4. 2024
16. 4. 2024
Irena / sv. Bernadetta Soubirousová (úterý 3. velikonočního týdne)
Texty: Sk 7,51-8,1a // Zl 31 // Jan 6,30-35
čtvrtek
18. 4. 2024
18. 4. 2024
Valerie / sv. Krescenc (Rostislav) (čtvrtek 3. velikonočního týdne)
Texty: Sk 8,26-40 // Zl 66 // Jan 6,44-51
bohoslužba
17:30 |
Česká Třebová - kaple na faře |
o. A. Grabiec |
kancionál |
Za + Františka Habarta, rodiče a sourozence
pátek
19. 4. 2024
19. 4. 2024
Rostislav / sv. Ema (pátek 3. velikonočního týdne)
Texty: Sk 9,1-20 // Zl 117 // Jan 6,52-59
bohoslužba
18:30 |
Česká Třebová - kaple na faře |
o. A. Grabiec |
kancionál |
Za paní Komárkovou, Chadimovou a pana Klusáčka
neděle
21. 4. 2024
21. 4. 2024
Alexandra / sv. Anselm (4. neděle velikonoční)
Texty: Sk 4,8-12 // Zl 118(117) // 1Jan 3,1-2 // Jan 10,11-18
bohoslužba
09:30 |
Česká Třebová - kostel sv. Jakuba |
o. A. Grabiec |
kancionál |
Za + Marii Miklíkovou, manžela a děti. Za + Josefa Cápíka, manželku a syna. Za všechny živé z jejich rodin
pondělí
22. 4. 2024
22. 4. 2024
Evženie / sv. Leonid (pondělí 4. velikonočního týdne)
Texty: Sk 11,1-18 // Zl 42 // Jan 10,1-10
bohoslužba
úterý
23. 4. 2024
23. 4. 2024
Vojtěch / Svátek sv. Vojtěcha
Texty: Sk 13,46-49 // Zl 96(95) // Jan 10,11-16
čtvrtek
25. 4. 2024
25. 4. 2024
Marek / Svátek sv. Marka
Texty: 1 Pt 5,5b-14 // Zl 89 // Mk 16,15-20
pátek
26. 4. 2024
26. 4. 2024
Oto / sv. Richarius (pátek 4. velikonočního týdne)
Texty: Sk 13,26-33 // Zl 2 // Jan 14,1-6
neděle
28. 4. 2024
28. 4. 2024
Vlastislav / sv. Petr Chanel - sv. Ludvík Maria Grignion (5. neděle velikonoční)
Texty: Sk 9,26-31 // Zl 22(21) // 1Jan 3,18-24 // Jan 15,1-8
bohoslužba
09:30 |
Česká Třebová - kostel sv. Jakuba |
o. A. Grabiec |
kancionál |
Za rodinu Romanovu, Polanskou a Petrážovu
pondělí
29. 4. 2024
29. 4. 2024
Robert / Svátek sv. Kateřiny Sienské
Texty: 1Jan 1,5-2,2 // Zl 103 // Mt 11,25-30
bohoslužba
15:30 |
Česká Třebová - Domov pro seniory (Bezděkov) |
o. A. Grabiec |
tichá |
Za + Petra Rybku, Boženu Rybkovou a MUDr. Rudolfa Pečínku a za kněze - Františka Kettnera, Václava Bělohradského, Václava Johna, Františka Beneše a za zemřelé, na které nikdo nemyslí
úterý
30. 4. 2024
30. 4. 2024
Blahoslav / sv. Zikmund (úterý 5. velikonočního týdne)
Texty: Sk 14,19-28 // Zl 145 // Jan 14,27-31a
srpen
sobota
3. 8. 2024
3. 8. 2024
neděle
4. 8. 2024
4. 8. 2024
pondělí
5. 8. 2024
5. 8. 2024
úterý
6. 8. 2024
6. 8. 2024
středa
7. 8. 2024
7. 8. 2024
čtvrtek
8. 8. 2024
8. 8. 2024
pátek
9. 8. 2024
9. 8. 2024
sobota
10. 8. 2024
10. 8. 2024